Dlaczego warto spędzić wakacje w Polsce

Jak często myślisz o polskim morzu? Albo o spacerze po Mazurach? A co z jeziorami i górami, które są tak blisko nas, ale nawet ich nie zauważamy, bo po prostu są. Ten wpis jest dla tych podróżników, którzy chcą odkrywać nowe miejsca i cieszyć się wakacjami. Długie wędrówki, wspaniałe widoki i niezbadane krajobrazy. Niewiele jest miejsc, które mają tyle do zaoferowania, co te tutaj. Oto dlaczego Polska powinna być Twoim następnym celem podróży!

Polska to piękny kraj z wieloma interesującymi miejscami

Polska to różnorodność.

Polska to piękny kraj, który od strony turystycznej oferuje bardzo duży wachlarz atrakcji dla odwiedzających. Najbardziej popularnymi destynacjami turystycznymi w Polsce są:

  • polskie Morze Bałtyckie, plaże wraz z największymi miastami na Wybrzeżu Bałtyckim – Sopotem, Gdynią i Gdańskiem. Jeśli szukasz spokoju, to jest też wiele małych nadmorskich miejscowości, które zaoferują Ci spokój, ciszę i szum fal.
  • Mazury w północnej-wschodniej części Polski z dzikimi jeziorami i lasami;
  • Tatrzański Park Narodowy – jeden z najpiękniejszych parków narodowych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Wschodniej wraz ze stolicą polskich Tatr czyli Zakopanem;
  • Sudety dla długich wędrówek, nieodkrytych śnieżek i malowniczych uzdrowisk;
  • Beskidy dla wielbicieli samotnych wędrówek po górach;
  • Kopalnia Soli w Wieliczce nieopodal Krakowa;
  • Kraków – stara stolica Polski z wieloma zabytkami przyciąga więcej turystów niż jakiekolwiek inne miasto w Polsce.

Polska jest stosunkowo niedrogim krajem do podróżowania

Polska porównując do Europy Zachodniej lub odliczając koszty podróży za granicę jest niedrogim miejscem dla turysty. Nie ma się co dziwić, że tak wielu Niemców odwiedza corocznie polskie morze w czasie wakacji.

Na miejscu najczęściej nie będziemy musieli wypożyczać auta czy martwić się o przejazdy. Możemy też z powodzeniem odliczyć koszty ubezpieczenia medycznego czy ewentualnego zabezpieczenia, dodatkowych kart kredytowych, kosztów przeliczenia walut itp. Możemy też skorzystać z relatywnie tanich noclegów (z wyjątkiem Warszawy i innych dużych miast, chociaż i tutaj znajdą się z pewnością wyjątki).

Zaś jedzenie już z pewnością będzie tańsze niż w Europie Zachodniej, szczególnie w małych, polskich i nieturystycznych miejscowościach.

W kraju, gdzie wszystko jest w tak przystępnych cenach, będziemy mogli podróżować pieszo, rowerem lub komunikacją miejską.

Wsparcie lokalnej turystyki

Będziesz wspierać lokalną turystykę, która boryka się z trudnościami od czasu epidemii Covid-19. Szlachetny gest. Przesłanie do wszystkich obcokrajowców zainteresowanych odwiedzeniem naszego pięknego narodu brzmiałoby: „Nie wspierajcie tylko lokalnej turystyki – spędźcie wakacje w Polsce”

A dlaczego? Bo naprawdę warto.

Zdecydowanie warto i nie mówię tu nawet o pieniądzach. Polska turystycznie ma do zaoferowania wiele rzeczy, które nie są dostępne w innych krajach europejskich.

Spędzisz swoje wakacje w kraju, który szybko się rozwija i z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny dla zagranicznych turystów. A przy okazji odwiedzisz kraj, w którym średni dochód jest jeszcze stosunkowo niski (czytaj: niskie ceny), ale w którym będziesz miał wiele możliwości, aby cieszyć się wypoczynkiem. Jednocześnie ominą Cię obowiązki z wyjazdem poza granice Unii Europejskiej czyli m.in. oczekiwanie na przekroczenie granicy.

Polacy są przyjaźni, gościnni i chętnie oprowadzą Cię po swoim kraju

Polska jest krajem bezpieczny. Można spacerować po drogach i nikt nie będzie nam przeszkadzał. Jest bardzo mało prawdopodobne, że ktoś będzie próbował zrobić nam krzywdę w Polsce, chociaż jak wszędzie warto być przezornym. Zwłaszcza dotyczy to dużych miast. Polacy są jednak zazwyczaj przyjaźni i życzliwie nastawieni. Tym bardziej w stosunku do turystów. Generalnie im mniejsza miejscowość, tym ludzie będą bardziej przyjaźni wobec nas.

Polska jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia. Możesz spędzić wiele godzin zwiedzając krajobrazy, lub po prostu zrelaksować się na plaży nad jeziorem. Z pewnością nawet w okolicy naszej rodzinnej miejscowości znajdziemy jakieś interesujące miejsce warte zobaczenia.

Turystyka w Polsce – znikają bariery językowe

Nie ma bariery językowej – a dodatkowo język angielski jest dość dobrze rozumiany w całej Polsce, więc nigdy nie będziesz czuł się zagubiony lub pozostawiony samemu sobie! Masz więc okazję do autentycznego poznania życia Polaków w danym miejscu czy regionie. A może przy okazji zdobędziesz przyjaciela czy znajomego?

Podróże po Polsce

Podróżowanie po Polsce to szansa na więcej podróży w ciągu roku. Nie potrzebujesz do niej specjalnego przygotowania, pakowania tysiąca rzeczy. Tak naprawdę wystarczy Ci 2 dni wolnego, a czasem nawet jeden dzień. Możesz wypocząć nie korzystając z urlopu.

Podróże a względy zdrowotne

Kiedy jesteś na miejscu w Polsce wiesz jak się zachować. Znasz język, ktoś zawsze może Ci pomóc. Czujesz się bezpieczniej i wiesz jak sobie poradzić. Przy sobie zawsze przecież nosisz telefon komórkowy. Nie stresujesz się też przelotem czy formalnościami na granicy. Nawet jeśli potrzebujesz odkrywania świata wykorzystaj okazję na dodatkowe podróżowanie po kraju.

Dlaczego wakacje w Polsce

Polska to kraj, który ma coś dla każdego. Od pięknych krajobrazów po historyczne miasta. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na spędzenie wakacji właśnie w Polsce. Niezależnie od tego, czy chcesz odwiedzić miasta takie jak Kraków, Gdańsk czy Warszawa czy małe wioski, istnieje wiele korzyści i udogodnień, które czekają na Ciebie podczas planowania podróży po Polsce! Nakłaniałbym Cię na wybór mniej oczywistej destynacji, np. Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. To będzie bardziej autentyczna podróż.

Polska jest pięknym krajem z mnóstwem natury, którą można się cieszyć. Jest to również przystępna destynacja dla tych, którzy chcą podróżować z ograniczonym budżetem lub po prostu nie są zainteresowani typowymi turystycznymi destynacjami, takimi jak Tajlandia czy Grecja. Polska kultura jest wciąż bardzo żywa, więc możesz zobaczyć, jak ludzie żyją na co dzień.

Polacy są jednymi z najmilszych i najbardziej gościnnych ludzi w Europie. Będąc turystą przekonasz się, że robią wszystko, abyś czuł się jak u siebie w domu.

Nadszedł czas, abyśmy wszyscy zaczęli dostrzegać te ukryte skarby, ponieważ kryją się one tutaj, na naszym własnym podwórku. Taki wybór destynacji nie rozczaruje Cię, jeśli szukasz przygody z kulturą. Z pewnością poznasz to miejsce o wiele bardziej. Więc na co czekasz?

Zaplanuj podróż już dziś i zacznij odkrywać wszystkie miejsca warte zobaczenia w Polsce! Nie zapomnij również o naszych kurortach – od mazurskich miasteczek w krainie jeziorami, przez górskie uzdrowiska po hotele przy plaży w Krynicy Morskiej (polecam przed i po sezonie). W Polsce też mamy to, czego potrzebujesz, by spędzić niezapomniane wakacje.

Wskocz do Internetu i zarezerwuj swoje wakacje już teraz!